catering na domowe imprezy

Spis treści:

Catering na imprezy domowe to doskonałe rozwiązanie, które pozwala w prosty i szybki sposób zapewnić gościom smaczne przekąski. Organizowanie przyjęć w domu nie jest prostym zadaniem. Kojarzy się z gruntownym sprzątaniem, sporymi zakupami i stertą naczyń do mycia po skończonym przyjęciu. W przypadku planowania przyjęcia na kilka osób przyrządzenie przekąsek nie zajmuje dużo czasu. Jednak przy dużych wydarzeniach przygotowanie jedzenia może być większym wyzwaniem. Tu z pomocą przychodzi catering na imprezy domowe. Nie musimy robić zakupów i spędzać wielu godzin w kuchni. Ustalamy menu i czekamy na dostawę zamówienia. Dlaczego jeszcze warto go zamówić catering na imprezy domowe?

Czym się wyróżnia catering na imprezach domowych?

Imprezy domowe to świetna forma spędzania wolnego czasu. Urządzamy je w domach, mieszkaniach, a nawet na tarasach. Okazji do wyprawienia przyjęcia nie brakuje. Organizujemy przyjęcia z okazji urodzin, ważnych rocznic, parapetówek, chrzcin lub sylwestra. Tego rodzaju spotkania towarzyskie wymagają przygotowania jedzenia i napojów. Organizatorzy najczęściej pragną, by były to przekąski domowe, które będą proste i wygodne do spożycia. Doskonale sprawdzają się tzw. finger foods, czyli przekąski, które można spożyć w pozycji stojącej, bez konieczności zasiadania do stołu. Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne, gdy pomieszczenia są małe i nie ma możliwości wstawienia do nich większych stołów, czy większej liczby krzeseł. 

Część osób obawia się, że catering na imprezy domowe okaże się zbyt drogi, wyszukany i nie przypadnie gościom do gustu. Nic bardziej mylnego. Przygotowane przekąski mogą składać się z klasycznych składników, które każdy dobrze zna i lubi. Jeśli chcemy zaskoczyć swoich gości czymś nietypowym, to możemy skorzystać z oferty przekąsek tematycznych z różnych stron świata. Jakie są jeszcze zalety cateringu do domu na imprezę?

Oszczędność czasu

Brak czasu to problem, z którym boryka nie niemal każdy z nas. Pracujemy ponad miarę, zajmujemy się dziećmi i prowadzimy dom. Planując przekąski na imprezy domowe, często chcemy, by były smaczne, ale także estetyczne i efektowne. Wiele tego typu dań wymaga poświęcenia dużej ilości czasu nie tylko na gotowanie, ale również zakupy. Mało kto może sobie na to pozwolić. Decydując się na zakup cateringu do domu na imprezę, zyskujemy nie tylko estetycznie przygotowane posiłki, ale także dostarczenie ich pod same drzwi. Dzięki temu zaoszczędzony czas można wykorzystać na przygotowanie domu, zadbanie o samych siebie lub spędzenie czasu z najbliższymi. 

Możliwość wybrania różnorodnych dań

Im bardziej różnorodne i ciekawe menu, tym większe zainteresowanie gości, ale też większe prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwość wyboru dań dotyczy wariantów mięsnych, bezmięsnych, wegańskich, bezlaktowozywch, czy bezglutenowych. Dodatkowo, zamawiając catering na imprezy domowe, można wybrać nie tylko dania z zimnej płyty, ale też ciepłe potrawy, które będą świetnym rozwiązaniem na długie, jesienne wieczory. 

Możliwość skosztowania wyszukanych dań

Dla wielu osób to właśnie imprezy domowe są jedynym sposobem na spróbowanie wyszukanych dań, których nie przygotowałyby samodzielnie w domu, chociażby ze względu na brak odpowiednich składników, czy umiejętności kulinarnych. Domowe gotowanie wymaga pewnych zdolności, ale przygotowanie bardziej wyszukanych, orientalnych dań może być już większym problemem. Zamawiając dania z cateringu zawsze można coś podpatrzeć, a następnie wprowadzić potrawę do swojego menu. 

Dostawa potrzebnej zastawy

Samo przygotowanie przekąsek może być kłopotliwe, a jeszcze trudniejsze jest znalezienie odpowiedniej ilości zastawy do ich serwowania. Decydując się na catering do domu, możemy zamówić przekąski rozłożone na eleganckich paterach. Dodatkowo firmy cateringowe zapewniają także ceramikę do konsumpcji oraz potrzebne sztućce. Dzięki temu nie musimy organizować zastawy, ale także nie mamy kłopotu ze zmywaniem dużej ilości naczyń. Po skończonym przyjęciu dostawcy odbierają brudne naczynia, a my cieszymy się wolnym popołudniem.

Czy catering na imprezy domowe to dobre rozwiązanie, odpowiedź brzmi: tak.! Jest to doskonały pomysł dla osób stawiających na estetyczne i smaczne przekąski, które zadowolą gości pod względem smaku, ale też wyglądu.

Zobacz również

Catering grillowy dla wegan i wegetarian

Chociaż tradycyjnie grill kojarzy się z kiełbaskami i karkówką, to wcale nie oznacza, że weganie i wegetarianie nie znajdą na nim nic dla siebie. Coraz więcej osób decydując się na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie produktów pochodzenia zwierzęcego ze swojej diety, szuka smacznych i zdrowych alternatyw. Przedstawiamy więc kilka pomysłów na potrawy z grilla dla wegan […]

więcej

Co włożyć do koszyczka Wielkanocnego?

Chociaż koszyczek Wielkanocny przygotowujemy co roku, to nie zawsze pamiętamy co do niego włożyć. Powinniśmy wypełnić go pokarmami, które poświęcimy w Wielką Sobotę i podzielimy się nimi podczas Wielkanocnego Śniadania. Święconka, bo tak inaczej nazywamy koszyczek wielkanocny, to jeden z kluczowych symboli wielkanocnych. Co wkładamy do koszyczka Wielkanocnego? Z naszą listą przygotujesz go krok po […]

więcej

Dania, sałatki i przekąski, czyli menu na ostatki

Ostatki to wyjątkowy czas radości i celebrowania, który poprzedza okres Wielkiego Postu. To idealna okazja, aby zaszaleć w kuchni i przygotować wyjątkowe menu, które umili te chwile, zanim nadejdzie czas wstrzemięźliwości i refleksji. Przedstawiamy więc inspiracje na różne dania na ostatki! Co może znaleźć się w menu? Pyszne ciasta i ciasteczka, sałatki pełne smaku oraz […]

więcej
Go Top