Planując świętowanie 18-stych urodzin w domowych warunkach czeka Cię znacznie więcej obowiązków, niż jest to podczas przyjęcia w lokalu. Gwarancją dobrej zabawy jest oczywiście smaczne jedzenie. Jakie menu na 18 urodziny w domu dla rodziny będzie dobrym pomysłem?

Spis treści

Co przygotować na 18 urodziny w domu – ciepłe danie

Zacznijmy od dania głównego, które pojawia się na każdej domówce. Jeśli zastanawiasz się, jakie menu na 18 urodziny w domu będzie najlepsze, to na pewno musisz dobrze przemyśleć pomysł się na ciepłe danie. Uwzględnij przy tym liczbę gości, ich preferencje oraz Twoje możliwości. Jeśli zależy Ci na szybkim daniu, to zdecyduj się na potrawę jednogarnkową. Świetnie sprawdzi się też pizza w różnych wariantach, możesz zrobić kilka mniejszych, a także zapiekanki makaronowe, warzywne i z mięsem. Jak zorganizować 18 w domu dla rodziny? Możesz przygotować coś bardziej wyszukanego, jak np. naleśniki meksykańskie czy pierogi z ciekawymi nadzieniami. To jednak dania wymagające zdecydowanie więcej pracy, więc przy dużej ilości osób mogą się okazać niemałym wyzwaniem.

Co powiesz na chipsy warzywne w tempurze podawane z pesto z zielonej pietruszki? Świetnie sprawdzi się także panierowany ser camembert czy grillowany oscypek podany z kiełkami i żurawiną. Wypróbuj koniecznie szaszłyki owocowe, babeczki czekoladowe i cytrynowe na bazie cukinii czy buraka. Co przygotować na 18 urodziny w domu? Inne przekąski, które sprawdzą się na tę okoliczność, to mini kanapki z pastami warzywnymi, sałatka caprese oraz roladki z szynką i łososiem z placków tortilli. Możesz również wykorzystać ciasto francuskie, z którego przy użyciu zaledwie kilku składników może powstać pyszna przekąska. W menu na 18 urodziny nie może zabraknąć ciasta francuskiego z białym serkiem i owocami, z pomidorami, szynką i mozzarellą, burakiem i serem kozim, pieczarkami i serem żółtym, parówkami i ostrym sosem lub po prostu z jabłkiem i cynamonem.

jakie menu na 18 urodziny w domu

Impreza w domu, jedzenie z lokalu – ciekawa alternatywa

Na 10, 15, a może nawet 30 osób przyrządzenie jedzenia jest wymagające, czasochłonne i na pewno wymaga kreatywności. Nie każdy ma czas, jak też nie każdy lubi gotować. Nie musisz rezygnować z 18-stki w domu i jednocześnie nie musisz przygotowywać jedzenia. Alternatywą jest gotowe menu na 18 urodziny (catering okolicznościowy). Jest to wygodne rozwiązanie, które dodatkowo odciąży Cię z głównego obowiązku związanego z imprezą.

Dlaczego catering to korzystna opcja na 18-ste urodziny w domu? Na pewno jest to duża oszczędność czasu – nie planujesz posiłków, nie robisz zakupów i nie gotujesz. Ponadto catering Spółdzielnia Socjalna Równość oferuje elastyczną ofertę dla klientów. Menu jest opracowywane we współpracy z klientem. Możliwe jest zamówienie dań ciepłych i przekąsek. Jeśli na imprezie mają pojawić się weganie, wegetarianie czy goście stosujący specjalną dietę, też otrzymają w ramach cateringu dania odpowiadające ich potrzebom. Poznaj naszą ofertę na catering okolicznościowy.

Jak zorganizować 18 w domu dla rodziny, aby było smacznie, wesoło i nietypowo? Na pewno trzeba zadbać o towarzystwo. Niech będzie to grono bliskich osób, z którymi się dobrze bawisz i bez których nie wyobrażasz sobie świętować swojej dorosłości. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości, to zorganizuj imprezę tematyczną – w stylu lat 60., imprezę filmową lub w hawajskim stylu. Pamiętaj też, aby wszystkich dobrze nakarmić – możesz sam popisać się swoimi zdolnościami kulinarnymi lub skorzystać z cateringu – wybór należy do Ciebie.

Zobacz również

Catering grillowy dla wegan i wegetarian

Chociaż tradycyjnie grill kojarzy się z kiełbaskami i karkówką, to wcale nie oznacza, że weganie i wegetarianie nie znajdą na nim nic dla siebie. Coraz więcej osób decydując się na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie produktów pochodzenia zwierzęcego ze swojej diety, szuka smacznych i zdrowych alternatyw. Przedstawiamy więc kilka pomysłów na potrawy z grilla dla wegan […]

więcej

Co włożyć do koszyczka Wielkanocnego?

Chociaż koszyczek Wielkanocny przygotowujemy co roku, to nie zawsze pamiętamy co do niego włożyć. Powinniśmy wypełnić go pokarmami, które poświęcimy w Wielką Sobotę i podzielimy się nimi podczas Wielkanocnego Śniadania. Święconka, bo tak inaczej nazywamy koszyczek wielkanocny, to jeden z kluczowych symboli wielkanocnych. Co wkładamy do koszyczka Wielkanocnego? Z naszą listą przygotujesz go krok po […]

więcej

Dania, sałatki i przekąski, czyli menu na ostatki

Ostatki to wyjątkowy czas radości i celebrowania, który poprzedza okres Wielkiego Postu. To idealna okazja, aby zaszaleć w kuchni i przygotować wyjątkowe menu, które umili te chwile, zanim nadejdzie czas wstrzemięźliwości i refleksji. Przedstawiamy więc inspiracje na różne dania na ostatki! Co może znaleźć się w menu? Pyszne ciasta i ciasteczka, sałatki pełne smaku oraz […]

więcej
Go Top